Plyšové hračky

Plyšové hračky zvyčajne sprevádzajú deti od narodenia ako najlepší priatelia a darcovia pohodlia.

Plyšová hračka má obzvlášť vysokú vzdelávaciu hodnotu:

Hračky sú obvykle mäkké a plyšové. Keď sa dieťa narodí, obvykle je jeho prvý kamarát z textilu. Od tejto chvíle sa vyvíja dôverné puto. Jeho malý spoločník nie je pre dieťa len hračkou, ale aj najlepším priateľom a dôverníkom.

V prípade neistoty alebo v neobvyklých situáciách dáva obľúbená plyšová hračka deťom stabilitu a bezpečnosť.

#ShowMore#

Mäkké hračky sú vďaka svojmu upokojujúcemu účinku ideálne pomôcky k spánku. Pretože deti vnímajú svojho plyšáka ako živú bytosť, je často zapojený do kreatívnej role. Vďaka mäkkej povahe a často rôznym povrchom je plyšová hračka ideálna pre tréning koordinácie rúk a zmyslov pocitom, uchopením a dotykom.

Kvalita, bezpečnosť a starostlivosť

Ako dôležitý spoločník v detstve sa plyšový medvedík neustále používa. Zvyčajne zostáva nielen v posteli alebo v detskej izbe, ale tiež chodí s dieťaťom do materskej školy, na prechádzky a na stretnutie s priateľmi. Vysoko kvalitná plyšová hračka odoláva takému stresu veľmi dobre a dieťa je po dlhú dobu spokojné.

Bezpečnosť plyšových hračiek môže byť rozpoznaná značkou CE. Je to povinné označenie na všetkých hračkách predávaných v EÚ. Tým výrobca na svoju vlastnú zodpovednosť zaručuje, že jeho produkt spĺňa bezpečnostnú normu EN 71.

Aby tieto hračky nielen sprevádzali hranie potomkov bezpečne, ale aj hygienicky, mali by ste si kúpiť také medvedíky, jednorožce alebo iné plyšové zvieratká, ktoré možno ľahko čistiť. Väčšina plyšových hračiek je dnes vyrobená z plyšového materiálu, ktorý sa ľahko udržuje a sú naplnené vatovú vatou alebo granulami, takže je to zvyčajne možné bez problémov. Ak je to pre ľahké znečistenie dostatočné, utrite hračku vlhkou handričkou, pravidelné umývanie je obzvlášť dôležité pri modeloch pre dojčatá a batoľatá.

Pri nákupe sa uistite, že hračku možno prať v práčke alebo aspoň ručne. Ak je dieťa nachladnuté, možno použiť dezinfekčný prostriedok. Plyšové hračky by nemali byť po vypraní zavesené štipcami na bielizeň, aby uschli, pretože by ich to mohlo deformovať. Namiesto toho ich položte naplocho na uterák a po chvíli otočte. Aby boli farby čo najtrvalejšie, nemali by plyšové hračky na slnku zaschnúť. Nakoniec sa môžete maznať s kožušinou Vašich plyšových priateľov tak, aby vyzerali opäť ako noví.