Tipy na vianočné darčeky pre najmenších

Možno si už lámete hlavu, čím tento rok potešiť pod stromčekom malé bábätko. Byť Ježiškom pre deti príbuzných a kamarátov nie je ľahké, ale môžete si prečítať pár tipov na vianočné darčeky pre deti, ktoré vám možno pomôžu s rozhodovaním. 

tipy-na-dárky-pro-nejmenší

Obsah: 

Darček pre bábätko od tety môže byť ten najúspešnejší z celej nádielky, ale tiež môže skončiť v zabudnutom rohu detskej izbičky, pokiaľ sa netrafíte. Pri výbere sa snažte premýšľať ako hravo, tak prakticky a zvážte:

  • ak darček pre bábätko bude zaujímavý o dlhšiu dobu (hneď z niečo nevyrastie),
  • či sa bude dobre udržiavať (bude umývateľný alebo prateľný),
  • ak je originálna. Ako špeciálny Ježiško máte možnosť prekvapiť niečím novým.

Tápete, aké darčeky sa hodia pre deti podľa ich veku?

Darček pre 3 mesačné bábätko

Novorodenci ešte možnia darček od vás toľko neocení, však  na ne aj napriek tomu nezabudnite. Správny darček môže veľmi potešiť rodičov, prispieť k rozvoju dieťaťa, alebo mu priniesť veľa pohodlia. Pri výbere môžete zabrúsiť ako do kategórie hračiek pre najmenších, tak aj do výbavičky pre bábätko< /a>.

Mladé rodiny určite uvítajú nejaké doplnky do ich vybavenia, aj preto, že prvé mesiace s novým prírastkom môžu byť finančne náročné. Ak máte na kúpu darčeka väčší rozpočet, určite ich značne poteší, ak bábätku kúpite napríklad špeciálne elektronické ležadlá, ktoré na chvíľu rodičov zastúpia v hojdaní. Na chvíľu si oddýchnuť je predsa ten najväčší darček, však?

Ďalšie skvelé darčeky pre najmenších sú rôzne rozvojové hračky. V tomto veku ich zaujmú výrazné tvary a veľmi kontrastné farby (napríklad bielo-čierna kombinácia). Dajte pozor na hračky s malými časťami.

Darček pre deti 6 mesiacov 

Keď hľadáte darček pre polročné bábätko, tam už začína väčšia zábava. Bábätká oveľa viac reagujú na svoje okolie a začína ich svet naozaj zaujímať. Darček pre 6 mesačné bábätko môžu byť hračky, ktoré vydávajú zvuky, šuštia a hrkajú. Aj hračky do vody sa určite stretnú s úspechom.
Vyberajte ale vždy darčeky, ktoré je ľahké umyť. Deti v tomto veku rady všetko ochutnávajú.

Darček pre ročné dieťa 

Od 1 roku už deti začínajú chodiť a objavovať svet úplne z nového pohľadu. Zaobstarajte im teda ako darček niečo, čo môžu sami skladať, opierať sa o to alebo sa na tom dokonca povoziť. Rodičia deťom okolo 1 roka kupujú často rôzne vozítka, chodítka alebo interaktívne panely, aby podporili rozvoj ich motoriky i logického myslenia.

Darček pre dvojročné dieťa 

Pri výbere vianočného darčeka pre deti 2 roky a staršie môžete byť kreatívni. Bude ich veľmi baviť hrať sa na profesie alebo stláčať rôzne cumlíky. Už je to tiež doba, kedy ocenia plyšiaky a zároveň ich celé neohryzú. Skvelý darček sú aj drevené hračky. Prírodný materiál je deťom veľmi príjemný na dotyk a rozvíja ich smerom k väčšiemu kontaktu s prírodou. Navyše sú drevené hračky veľmi odolné.

Darček pre deti 3 roky 

Keď už sú deťom 3 roky, otvára sa vám svet hračiek naozaj. Už sa nemusíte báť o prehltnutí malých častí (aj keď samozrejme stále platí, že deti by mali byť pri hre pod dozorom), deti zvládajú koordinovať ručičky aj nožičky a poradia si s detskými kuchynkami, elektrickými autíčkami, odrážadlami, stavebnicami</ strong> a množstvom ďalšieho.

 

Top 6 vianočné darčeky pre deti 

Po poriadnom listovaní, som pre vás spísala tie najlepšie vianočné darčeky pre deti pre tento rok 2021. Všetko, čo ma zaujalo a čo nejakým spôsobom vyčnievalo z radu, nájdete v nasledujúcom zozname:

1. Detský elektrický traktor 

Elektrické autíčka sú hitom posledných rokov a Vianoce sú ideálny čas, kedy si takú špeciálnu hračku nadeliť. Ale tento rok ma zaujalo, koľko rôznych variácií autíčok môžete zaobstarať od policajných a hasičských áut, cez pracovné stroje po traktor.

Elektrické autíčka budú deti baviť, pretože spájajú ten dospelý a detský svet. Môžete ich povoziť v naozajstnom vozidle a úplne bezpečne. Akonáhle deti samé sedia, môžete si začať s autíčkom užívať zábavné popoludnie. (A určite budú baviť aj oteckov)

2. Multifunkčný ovládač pre bábätká 

Farby, tlačidlá, zvuky. To všetko bábätká milujú. A pokiaľ to všetko spojíte do jednej hračky, nemôžete šliapnuť vedľa. Rôzne ovládače alebo panely s rozličnými funkciami sú skrátka hit. Stláčaním tlačidiel si deti trénujú svoje malé nemotorné prsty a učia sa chápať svet.

Multifunkčný ovládač je navyše aj finančne dostupná hračka, ktorú zaobstaráte okolo 11€.

3. Hračka do vane na tvorenie bublín 

Tiež si ešte pamätáte tie časy, kedy vaša vaňa bola obložená hračkami a každý večer sa menila na bojové pole, prístav alebo rybník plný kačičiek? Hračky do vane majú svoje zvláštne kúzlo a deti úplne fascinujúce. Nezáleží na tom, či bábätko má alebo nemá rado vodu, originálna hračka do vody môže byť vždy skvelým pomocníkom. Malí milovníci vody si s nimi užijú kúpeľ ešte o niečo viac a tí, ktorí si vo vode príliš neveria, sa napríklad rozptýlia a zvládnu kúpeľ ľahšie.

Zaujal ma veselý krab, ktorý tvorí vo vani sám veľa bubliniek a mydliniek. A pri tom vám ešte zaspieva.

 

 

4. Detská kuchynka 

Ak hľadáte darček pre staršie bábätko, ktoré už stojí, skúste detskú kuchynku. Nájdete ich v toľkých veľkostiach, tvaroch, farbách, vyrobené z rôznych materiálov a vybavené rôznym príslušenstvom. Deti sa s kuchynkou učia koordinovať svoje ruky, porozumieť svetu chutí, tvoria si vzťah k vareniu a rozvíjajú svoju fantáziu.

Mne úplne nadchla detská kuchynka so 65 dielmi príslušenstva, ktorá navyše vydáva zvuky (napríklad zvuk vyprážania) a môžete ju napojiť na tečúcu vodu.

5. Autíčko Audi R8 

Úplne úchvatné je, ako výrobcovia dokážu vyrobiť verné kópie skutočných typov vozidiel v oveľa menšom variante. Malé elektrické autíčko Audi R8 sa leskne rovnako ako jeho veľká varianta, len tá cena je rádovo oveľa nižšia. Má koženú sedačku, penové kolesá a môžete si v ňom naladiť rádio. Ktorému malému uličníkovi by sa taký luxus nepáčil?

6. Detský vysávač 

Deti milujú napodobňovať všetko, čo robia dospelí. A to aj činnosti, ktoré nás už napríklad toľko nebavia, vrátane vysávania. Rôzne upratovacie sady budú skvelým darčekom pre najmenších. Môžu potom mamičkám hrou pomáhať s upratovaním domácnosti, zabaviť sa na tú dobu, kedy je potrebné niečo vybaviť a zároveň si už od mala zvykať na to, že je to súčasť každodennej rutiny.

Detský vysávač na Mamido navyše naozaj vysáva!

 


Keby ste si s výberom darčeka pre najmenších stále nevedeli rady, skvelý pomocník bude prehľad vývoja bábätka od 1 mesiaca do 3 rokov. Podľa toho odhadnete, aké hračky sa hodia práve pre toho drobčeka, ktorého chcete obdarovať vy.

TIP NA ZÁVER: Pokiaľ chcete doladiť tohtoročné darčeky do posledného detailu, prečítajte si naše nápady na originálne balenie vianočných darčekov. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie