Ako vybrať detské elektrické autíčko

Vyrazte s deťmi na výlet naozaj štýlovo. Vyvezte je v ich vlastnom elektrickom autíčku. Môže to byť BMW, Land Rover, Audi, alebo Mercedes či Hummer. Detské elektrické autíčka dobývajú trh hračiek a my vám poradíme, ako sa v nich vyznať. Vyberte svojmu malému vodičovi to správne vozítko.

 Jak%20vybrat%20elektrick%C3%A9%20aut%C3%AD%C4%8Dko

 

OBSAH: 

1. Autá ako kópie známych značiek 

2. Jedno miesto alebo elektrické autíčko pre dve deti 

3. Výkon motora a náhon na všetky 4 kolesá 

4. Plastové kolesá vs. pohodlie s EVA gumovými kolesami 

5. Bezpečnosť a rýchlosť elektrického autíčka 

6. Výbava autíčka a doplnky 

7. Náhradné diely pre elektrické autíčka 

8. Hľadáte niečo špeciálne? 

 

Pohodlne deti usaďte a vydajte sa do mesta alebo do prírody. Ponuka elektrických autíčok sa stále rozrastá, a tak nie je problém nájsť elegantné športové autíčko pre popoludnie na nákupoch, alebo silné elektrické autíčko 4x4 pre cesty do prírody. Problém môže byť skôr sa v nich vyznať, alebo nájsť tie správne recenzie.

Autíčka je možné riadiť priamo zo sedačky pomocou jedného pedálu a volantu. Aj rodič môže byť vodič. A to vďaka diaľkovému ovládaniu, ktoré každé autíčko má. Valná väčšina autíčok jazdí maximálnou rýchlosťou asi ako svižná chôdza a majú bezpečnostné pásy. Bezpečnú a pohodlnú jazdu na mäkkých sedačkách a mäkkých kolesách ozvláštni hudobný panel, kde si deti môžu pustiť pesničky i rozprávky. Poďme sa pozrieť na typy a výbavu elektrických autíčok podrobnejšie.

  

Autá ako kópia známých značiek 

Nielen malí chlapci majú sen o dokonalom aute. Pokiaľ chcete domov zaobstarať niektorý z luxusných alebo legendárnych typov áut, v malej verzii to iste pôjde.

 • Elektrické autíčko BMW - Perly nemeckej automobilky zoženiete od kabrioletu, retro prevedení, až po klasické silné naleštené búračkami. Najobľúbenejšie je elektrické autíčko BMW x6. To kúpite hneď v 5 farbách. Športový variant jedného z BMW luxusných vozidiel je elektrické autíčko BMW i8. Je to elegantný a štýlový kabriolet s plochou karosériou, ktorá žiari v malej i reálnej veľkosti.
 • Elektrické autíčko Mercedes - Značka Mercedes Benz má veľmi širokú ponuku detských vozidiel. Okrem osobných áut ako sú Mercedes GLA alebo Mercedes AMG prišli tiež s detskými autíčkami ako kamióny. Detské elektrické autíčko Mercedes Actros je klasický nákladný ťahač, s ktorým môže malý Kamioňák vyraziť do ulíc.
 • Elektrické autíčko Audi - Rovnako ako sa dospelí zamilovali, keď vyšla Audi TT, tak sa zamilujú deti, keď sadnú do elektrického autíčka rovnakého modelu. Elektrické autíčko Audi TT má licenciu priamo od Audi a kúpite ho v čiernej, bielej, žltej, modrej i červené. Ďalší z nezabudnuteľných modelov Audi je elektrické autíčko Audi R8. Model Spyder má veľké EVA kolesá a vybrúsenou športové masku.
 • Elektrické autíčko VW - Od tejto značky je v ponuke autíčko Volkswagen Touareg.
 • Elektrické autíčko Land Rover - Luxusná značka Land Rover sa tiež zmenšila na niekoľko miniatúrnych modelov. Napríklad detské elektrické autíčko Land Rover Evoque môžete objednať aj v dievčenskú ružovej variante.

 

 

 VIAC AUTÍČOK 

 

Jedno miesto alebo elektrické autíčko pre dve deti 

Väčšina elektrických vozidiel počíta s jedným pasažierom. Ak by ste chceli zviezť v autíčku dve deti, alebo sa dokonca zviesť s nimi, stačí len správne vybrať. Podrobné informácie nájdete v článku Elektrické autíčko pre dve deti.

 • Pozerajte sa na nosnosť - ak je autíčko určené len pre jedno dieťa, jeho nosnosť sa pohybuje okolo 30 kg. Keď chcete elektrické autíčko pre dvoch alebo pre väčšie deti, nosnosť by mala byť aspoň okolo 50 kg. Keď má autíčko nosnosť presahuje 100 kg, jedná sa často o verzii, ktorá počíta s možnosťou rodičovského dozoru priamo v aute.
 • Nenechajte sa zmiasť obrázkami - Nevyberajte autíčko pre dve deti podľa fotiek. Niektoré modely majú operadlo sedačky vizuálne rozdelené na dve, však sedadlo je vnútri len jedno.
 • Veľkosť - Skontrolujte si tiež, aké sú rozmery autíčka. Bežné autíčka pre jedného bývajú okolo 120 cm dlhé a 60 cm široké. Ak je elektrické autíčko dvojmiestne, malo by auto byť široké asi 100 cm.

 

Výkon motora a náhon na všetky 4 kolesá

 • Jednomotorové autíčko - Také autíčko má pohon na jednom zadnom kolese. Vezmite ho na rovné a spevnené povrchy.
 • Dvojmotorové autíčko - To už má motory pri oboch zadných kolesách, a tak zvláda ľahšie stúpanie (asi do 10 °) alebo štrkové cesty a upravené trávniky.
 • Elektrické autíčko 4x4 - Je veľmi výkonné a môžete sa s ním vydať do náročnejšieho terénu alebo prudších stúpaní. Je tiež vhodné pre väčšie deti.

Pri popise autíčka nájdete tiež rôzne hodnoty výkonu motora. Bežný výkon pre tento typ hračiek je 45W na jeden motor. Prípadne 30W pri viacerých motoroch.

 

Plastové kolesá vs. pohodlie s EVA gumovými kolesami

Materiál, z ktorého sú vyrobené kolesá elektrického autíčka je dôležitý hlavne pre ich životnosť a tiež podľa toho, po akom povrchu budete najčastejšie jazdiť

 • Plastové kolesá - klasické plastové kolesá sú vhodné pre menej náročné povrchy. Sú lacnejšie, ale musíte počítať s kratšou životnosťou a v prípade nerovností nemajú také odpruženie.
 • EVA kolesá – kolesá z EVA peny sú mäkké, pružné a zároveň veľmi odolné. Zaručujú pohodlnejšie zvládnutie prípadných nerovností a tiež majú dlhšiu životnosť.

Sila batérie, nabíjačky a nabíjanie

Pohon autíčok je na batérie rôznej voltáže. Bežne majú batérie do elektrického autíčka 6 alebo 12V. Doba nabíjania sa pohybuje od 6 do 10 hodín. Ideálne je autíčka nabíjať cez noc.

Bežná doba prevádzky autíčka po plnom nabití je 1-2 hodiny.

Nabíječka na elektrické autíčko je součást balení.

 

Bezpečnosť a rýchlosť elektrického autíčka

Aby si jazdu užili aj rodičia v pokoji, elektrická autíčka majú niekoľko bezpečnostných prvkov.

 • Bezpečnostné pásy - skontrolujte v popise autíčka, že obsahuje bezpečnostný pás. Je dôležitý hlavne pre menšie deti, ktoré by mohlo niečo v okolí ľahko rozptýliť a lákať ich k výstupu za jazdy.
 • Diaľkové ovládanie - veľká väčšina autíčok je vybavená diaľkovým ovládačom, ktorý má vždy prednosť pred riadením z autíčka. Ak by teda deti potrebovali pomôcť so zvládnutím autíčka, rodičia môžu stlačiť niekoľko tlačidiel a zachrániť situáciu. Praktická funkcia je tiež núdzové zastavenie autíčka na diaľkovom ovládaní. Keby sa schyľovalo k zrážke, pohotový rodič stlačí núdzovú brzdu a hračka okamžite zastaví. Diaľkový ovládač je vždy súčasťou balenia.
 • Certifikácia - každé elektrické autíčko by malo mať špeciálnu certifikáciu CE.

Rýchlosť autíčok je väčšinou rovnaká ako priemerná ľudská chôdza. Nemusíte sa báť, že by sa deti niekam vydali závratnou rýchlosťou. Ak hľadáte elektrické autíčko pre väčšie deti, vyberte z ponuky autíčko, ktoré ide vyššou rýchlosťou než 6-7 km / h. Taký športiak je napríklad YSA021A, ktorý má rýchlosť až 15 km / h.

Elektrické autíčko YSA021A červené

Elektrické autíčko YSA021A červené

PREHLIADNUŤ SI

 

Výbava autíčka a doplnky

Výbava niektorých autíčok vás možno prekvapí. Niektoré modely sú vybavené hudobným panelom, ku ktorému je možné pripojiť USB. To v praxi znamená, že si deti môžu púšťať svoje obľúbené pesničky po celú dobu jazdy. Pokiaľ do autíčka investujete trochu viac, dostanete model nielen s hudobným, ale aj video panelom. Jazdu potom môže spríjemniť aj rozprávka. Takúto obrazovku má napríklad model Mercedes Benz GLC.

Ďalšie perlička vo výbave sú kožené sedačky. Niektoré autíčka ponúkajú svojim vodičom nevídané pohodlie.

Výbava některých autíček vás možná překvapí. Některé modely jsou vybaveny hudebním panelem, ke kterému je možné připojit USB. To v praxi znamená, že si děti mohou pouštět své oblíbené písničky po celou dobu jízdy. Pokud do autíčka investujete trochu více, dostanete model nejen s hudebním, ale i video panelem. Jízdu pak může zpříjemnit i pohádka. Takovou obrazovku má například model Mercedes Benz GLC.

Další perlička ve výbavě jsou kožené sedačky. Některá autíčka nabízejí svým řidičům nevídané pohodlí.

Tip Mamido: Ak by ste radi elektrické autíčko niečím doplnili, máme pre vás unikátnu ŠPZ s vašim vlastným nápisom. Vyhotovíme na želanie ŠPZ na prednej aj zadnej strane autíčka presne podľa vášho modelu.

 

Mamido - SPZ

Náhradné diely pre elektrické autíčka

V prípade, že by ste časom mali s autíčkom nejaký problém, je možné k nemu dokúpiť niekoľko náhradných dielov. Napríklad diaľkový ovládač je predajný samostatne. Niektoré typy ponúkajú vymeniteľné pokrievky na pneumatiky. Tiež s môžete kúpiť nové batérie do elektrického autíčka.

 

Hľadáte niečo špeciálne?

Aj keď je bežná ponuka autíčok pre deti široká, možno ste si nevybrali a hľadáte niečo ešte viac unikátneho. Existujú ešte ďalšie varianty vozidiel pre deti, ktoré by vás mohli zaujímať.

 • Dětské motorky – Pre väčšie deti, ktoré nemajú problém s rovnováhou objednajte elektrickú motorku. Sú to na pohľad silné, ale pri užívaní bezpečné stroja. Ich výhodou je aj to, že sú cenovo o niečo dostupnejšie.
 • Detské štvorkolky sú pre tých dobrodružnejšie typy. Vyžadujú, aby deti boli schopné si stroj samy riadiť, ale sľubujú o to viac emócií z jazdy.
 • Nákladné autíčka – Ak vášho miláčika fascinujú veľké autá, vyberte mu elektrické autíčko ako nákladiak.
 • Policajné autá – Pre milovníkov houkaček a rýchle akcie bude splnením sna elektrické autíčko Polícia.